SPA Zone

Dampfsauna

Preis der Behandlung: im Preis

Łaźnia parowa cechuje się niższą temperaturą (około 40-45°C) oraz dużą wilgotnością powietrza. Kąpiel w łaźni działa bardzo orzeźwiająco. Obniża napięcie mięśni oraz odpręża umysł. Gorąca para oddziałuje szczególnie dobrze na skórę, działa korzystnie również przy chorobach dróg oddechowych oraz bólach reumatycznych.


Trockensauna

Preis der Behandlung: im Preis

Pomieszczenie zbudowane z drewna, w którym panuje bardzo wysoka temperatura (około 100° C) i niska wilgotność powietrza. Pojedynczy seans w saunie powinien trwać maksymalnie do 15 minut. Do sauny wchodzimy owinięci ręcznikiem, bez zbędnej biżuterii oraz bez makijażu. Po wyjściu z sauny schładzamy ciało zimną wodą, zaczynając od części ciała położonych najdalej od serca. Wskazaniami do korzystania z sauny suchej są choroby przewlekłe takie jak: napięcie mięśni grzbietu, reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie stawów kręgosłupa. Ponadto: astma oskrzelowa, przewlekłe zapalenie oskrzeli, przewlekła obturacyjna choroba płuc, nadciśnienie w I i II stadium. Najważniejszym pozytywnym działaniem sauny suchej jest ogólna poprawa wydolności i stanu zdrowia, hartowanie organizmu i wydalanie toksyn z organizmu. Warto pamiętać aby po skorzystaniu z sauny zrelaksować się na moment oraz uzupełnić płyny w postaci wody, soków lub herbat ziołowych.


Whirlpool-Becke

Preis der Behandlung: im Preis

Relaksacyjna kąpiel bąbelkowa poprawiająca krążenie, przyspieszająca przemianę materii. Jest to skuteczny hydromasaż, który odpręża i poprawia kondycję skóry. Temperatura wody wynosi 34°C. Dodatkowym atutem jest oddziaływanie aroma- i koloroterapii.


Spa Zone ist nur für Hotelgäste.